9.7.14

Δεν άντεξε τα 7 γκολ, ούτε ο Ιησούς ...

Δεν άντεξε τα 7 γκολ ούτε ο Ιησούς της Βραζιλίας -Οδύνη και χιούμορ στο twitter [εικόνες]
ΦΩΤΟ...
Δεν είχαν περάσει παρά μερικά λεπτά μετά το τέλος του ημιτελικού Βραζιλίας – Γερμανίας και τη βαριά ήττα αποκλεισμό των διοργανωτών με 7-1 και το twitter άρχισε να...
κατακλύζεται από φωτογραφίες με το άγαλμα του Ιησού στο Ριο ντε Τζανέιρο.

Κάποιοι είχαν κέφι για... καζούρα και οι φωτογραφίες φυσικά δεν έδειχναν το άγαλμα σύμβολο του Ρίο της Βραζιλίας.

Έδειχναν τον Ιησού να μην μπορεί να πιστέψει την ταπείνωση και τη ντροπιαστική ήττα της «σελεσάο» από τους Γερμανούς.

Ας σημειωθεί ότι με 35,6 εκατομμύρια tweets το ματς έγινε το πιο πολυσυζητημένο αθλητικό γεγονός στην ιστορία του δημοφιλούς μέσου κοινωνικής δικτύωσης
Εκτός από τους εκατομμύρια φίλους του ποδοσφαίρου, ο ημιτελικός Γερμανία-Βραζιλία προσέλκυσε το ενδιαφέρον και εκατομμυρίων χρηστών του Twitter.

Σύμφωνα με στοιχεία της εταιρείας με 35,6 εκατομμύρια tweets που έγιναν κατά τη διάρκεια του 90λεπτου που έληξε με συντριβή της σελεσάο από τη νασιοναλμάνσαφτ, ο αγώνας Γερμανία-Βραζιλία είναι πλέον το πιο πολυσυζητημένο αθλητικό γεγονός στην ιστορία του Twitter.

Τα περισσότερα tweets έγιναν, μάλιστα, όταν ο Σάμι Κεντίρα έγραψε το 5-0 σφραγίζοντας από το πρώτο ημίχρονο τη νίκη των πάντσερ.