7.6.13

Ηττα από την Ισπανία και αποκλεισμός για τους Νέους...

Η εθνική μας ομάδα των Νέων δεν τα κατάφερε στον δεύτερο αγώνα της για την elite round του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Οι Νέοι ηττήθηκαν από την Ισπανία (0-2) και έτσι αποκλείστηκαν από την...
τελική φάση της διοργάνωσης, αν και έχουν να δώσουν ακόμη ένα ματς με αντίπαλο την Πολωνία (στις 10 Ιουνίου).

Οι Ισπανοί πίεσαν την ελληνική ομάδα και καλύτερος παίκτης της αναμέτρησης ήταν ο γκολκίπερ Βασίλης Μπάρκας. Πάντως, τα γκολ ήρθαν προς το τέλος του ματς, όταν όλα έδειχναν πως η ελληνική εθνική ομάδα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σεράνο έκανε το 1-0 για τους Ισπανούς και αμέσως μετά ο Βίκο πέτυχε το 2-0.

Διαιτητής: Τέιλορ.

Κίτρινες: Τραορέ, Ροντρίγκες, Ντε Τομάς, Σιώπης, Χουχούμης, Φούντας.

Ελλάδα: Μπάρκας, Καραγκούνης, Χουχούμης, Γούτας, Καντούτσης, Σιώπης, Μύγας(66' Φούντας), Ιωαννίδης(74' Δώνης), Σουνάς(79' Παναγιωτούδης), Ανδρεόπουλος, Παπουτσογιαννόπουλος.

Ισπανία: Χερέρο, Μπελερίν, Ινίγκεθ(59' Μεντράν), Λόπεζ, Ροντρίγκες, Ντε Τομάς(68' Βίκο), Μπαρντονάντο, Μίνα(53' Τραορέ), Σεράνο, Σάντσεθ, Ντουάρτε.